Subiect: Jurnal Mia
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 iul 2010, 18:26:13
marky_84's Avatar
marky_84 marky_84 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 aug 2009
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 39
Dieta: dieta
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Jurnal Mia

Buna,
Ma numesc Mia am 25 de ani si sunt o viitoare miresica care de cand se stie a avut probleme cu greutatea.
Am tinut tot felul de diete insa desi slabesc rapid , revin la fel de rapid la forma initiala.
Nu am fost niciodata grasuta insa din adolescenta nu pot scapa de titulatura de corpolenta.
De o saptamana incoace am zis stop nu se mai poate asa si am inceput lupta cu kilogramele .
Si astfel am inceput prin a elimina painea din organism de tot si defintiv, dulciurile sucurile, masa de seara dar mai ales am descoperit zumba singura miscare pe care o agreez si care ma relaxeaza .
Cu aceasta ocazie vreau sa va multumesc ca existati si sper ca in viitorul apropiat incet dar sigur sa mi se spuna si mie o slabuta .
PS fetele din zodioa fecioara pot slabi usor pana in 09 august si dupa 24 august
marky_84, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1126 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 352 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat