View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 sep 2009, 00:33:07
marinescu cristina alina's Avatar
marinescu cristina alina marinescu cristina alina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: brasov, Romania
Vârsta: 32
Date: 159cm, 48kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Spirulina si slabitul

fetelor, am si eu o mare nelamurire legata de spirulina...

cunosc o tipa care ia de vreo 2 luni..mi-a zis ca ajuta la slabit dar nu am crezut-o pentru ca era mananca foarte multe produse fast food si dulciuri zilnic...am intalnit-o acum 3 zile si era sa lesin in strada...e foarte foarte slaba si asta s-a intamplat in doar o saptamana...am intrebat-o cum de e posibil sa slabeasca atat de mult intr-o singura saptamana si a inceput sa imi descrie cura minune pe care a urmat-o ea..lua o capsula cu o jumatate de ora inainte de masa, dar saptamana trecuta nu a mancat nimic pentru ca "ma simteam deja plina de la spirulina"...asa a reusit sa slabeasca 6 kilograme in 5 zile...

cat de sigura e metoda? spirulina e recomandata in curele de slabire?..am inteles ca e un produs natural facut din alge marine, de aceea are continut mare proteic, nu e menita sa inlocuiesca mesele normale si ca e recomandata in orice diete fiind energizanta...

sa zicem ca ajuta la slabit...dar se intorc kilogramele in timp? spirulina da dependenta?
marinescu cristina alina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 869 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 19 sep 2009 at 13:40:24.
Răspuns cu citat