Subiect: Jurnal mada
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 oct 2009, 17:55:32
madaEM's Avatar
madaEM madaEM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 11 oct 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 33
Date: 160cm, 47kg
Mesaje: 2.841
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Jurnal mada

salut fetelo...vreau sa va zic ca de vreo 2 zile citesc acest forum si chiar imi place ce vadsfaturi bune...experiente...si toate celelalte..asa ca mam hotarat sa scriu si eu ...sa imi fac si eu un jurnal si poate cu ajutorul vostru voi reusi si eu ce miam propus...am 1 60 si 55 de kgniciodata nu am avut kg astea insa pb cea mai e ca le am de 1 an de zile si nu am reusit inca sa le dau jostot incepeam sa bea apa..(ca de felu meu nu beau apa mai deloc)sa nu mananc paine si toate astea...dar mai mult de 3-4 zile nu ma tineam de treaba. de data asta chiar vreau sa ma apuc serios de treaba si chiar as vrea se le dau jos intr-o luna de zile...pt ca aunci este ziua mea...si miam cumparat vara asta o super rochita...imi sta bn si acum cu ea...dac mai bn miar sta cu picioruse mai slabute nu?si nu numai de asta..dar mam saturat sa vad cat de strans imi stau pantalonii si mereu sa imi iau bluze largi ca doar na ..nu pot merge cu burta la vedere si mai vreau sa ii fac si o surpriza lu iuby meu..in decembrie cand facem 3 ani jumatate vreau sa inchirez o camera de hotel si sa ii pregatesc o seara roamantica...si tare mult as vrea sa arat super in lenjeria pe care intentionez sa mio cumpar adica na eu cred ca am o motivatie buna...trebuie sa slabesc ca sa ma simt in primu rand bine in pielea mea dar si tare mult as vrea sa ma vada prietenu si sa zica "uau ce ai slabit!!"chiar daca ma iubeste asa cum sunt...mereu este loc si pentru mai bn nu? de vineri adica de vreo 3 zile am renunta total la paine...la dulciuri...defapt la dulciuri nu chiar adica miam luat o tableta de ciocolata kandia amaruie cu 55%caco..ca sa nu imi iau una alba...moartea mea....ee si din ea in 3 zile am mancat numai vreo 3 patratele...care pt mine este o mare reusita deoarece inainte nu trecea zi in care sa nu mananc deva dulce....insa tot veni vb de ceva dulce...ca sa imi potolesc pofta de dulce miam luat niste batoane de la plafar...cu musli si diferite arome..is bune..cand mananc unu de acela chiar nu mai vreau dulcesi are 106 kcal..eu zic ca e bn fata de cat dulce mancam eu...insa nu mananc mai mult de 1 pe zi...ce parere aveti de ele?ar trebui sa renunt de tot?defapt azi nu am mancat nici un baton....si cum ziceam de 3 zile beau 1 l de apa plata cu lamaie si 1 l jumatate de ceai de urzica neindulcit cu lamaie...care pt mine e o adevarata rausita..caci eu daca beau 1 l de apa pe zi era bn am renuntat la paine...la duciuri..cu exceptia batoanelorsi na incerc sa fie cat mai bn....numai ca cea mai mare pb este faptul ca nu prea am cand sa fac sporteu is in primu an de fac si stau departe de fac...si pana ajung acasa...si obosita numai de sport nu imi arde...mas duce la sala dar nu am cu cine..si sg nu vreau sa ma duc...poate de acum ma voi apuca de cateva ex acasa...poate voi imi veti da puterea sa fac astastiu ca e f important...dar...am sa incerc macar acum sa merg pe jos la fac...fetelor spre din tot sufletu ca nu vam plictisit...si sper din tot sufletu sa reusesc ce miam propus...vam pupat...si nb la toatevoi reveni maine cu meniu

Ultima dată editat de Slabuta; 10 apr 2010 at 15:58:09.