View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 22:56:16
carolina1980's Avatar
carolina1980 carolina1980 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 nov 2010
Locaţie: londra, Anglia
Vârsta: 44
Dieta: mic dejun - un mar -cina
Date: 157cm, 62kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal carolina1980

...mamica unei fetitze de 8 ani si a unui piticot - tot fetitza de 9 luni.
Am inceput la vreo 53 de kg cand am ramas insarcinata am terminat pe la 64 ...am ajuns la 56 in timp scurt...si buuum de prin august m-am apucat de mancat din plictiseala si am ajuns la 62 de kg??? Rusine sa-mi fie...activa sunt..merg la sala de vreo 2 ori...plus am inceput serviciul din octombrie...sunt nemaipomenita,,,mamanc sanatos in cursul saptamanii dar vineri seara cand toata lumea a adormit devorez si un tort intreg sau vreo 3 pachete de biscuiti sau 2-3 ciocolate...sau 1 litru de inghetata cu vreo 300 de gr de napolitane...sambata...aha ma apuca jalea ca iar nu m-am putut abtine. Ajutoooor!!! Cum fac sa scap de obiceiul asta ultra catastrofal pentru greutatea mea ideala. Sfaturi!Sfaturi!Sfaturi. Va pup si pe voi si pe "bebelucii" vostri.
carolina1980, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1379 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 605 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]