Subiect: Jurnal Irene
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 09 ian 2011, 17:05:46
IreneB's Avatar
IreneB IreneB este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2011
Locaţie: Vaslui, Romania
Date: 172cm, 64.8kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink Jurnal Irene

Buna si La multi ani!

Numele meu este Irene,am 18 ani,si vreau sa fiu slabuta!
De ceva timp tot umblu pe forumuri,iar slabute.ro mi s-a parut cel mai potrivit pentru mine,datorita colectivului prietenos.
De cativa ani tot ma lupt cu kilogramele in plus si cu dietele.
Singura dieta pe care am tinut-o cu sfintenie a fost Dieta Daneza.Nu foarte sanatoasa,mai tarziu mi-am dat seama,dupa ce am vazut efectele:dureri ingrozitoare de stomac si nedoritul efect yo-yo.

Cu timpul mi-am dat seama ca organismul nu poate fi amagit,si pot ajunge la greutatea dorita doar printr-un mod de viata sanatos.
Niciodata nu am avut o greutate stabila,am oscilat intre 62-64 kg.Acum,dupa sarbatorile de iarna,am ajuns la aproape 65 de kg,si mi-am dat seama ca trebuie sa fac urgent ceva!

Astfel ca,de maine,incep un nou stil de viata,de data aceasta unul sanatos!
Am facut un pact cu mamica mea ca de acum incolo o sa eliminam painea in totalitate din meniul nostru,si o sa renuntam la alimentele negative.
Meniul zilnic va fi alcatuit din salate,carne slaba la gratar,fructe si lactate degresate.
Am deschis acest jurnal in speranta ca voi avea suport din partea voastra,si imi doresc sa imi fac multe prietene!
Va astept cu drag in jurnalul meu!Va rog sa ma "trageti de urechi" atunci cand gresesc,sa nu ma lasati sa renunt!
IreneB, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]