Subiect: Jurnal DeeDee
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 nov 2009, 17:21:25
DeeDee000's Avatar
DeeDee000 DeeDee000 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: Rina 90
Date: 170cm, 65kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal DeeDee

In sfarsit m-am decis si eu sa fac un jurnal..Ideea e sa scriu in fiecare zi ce pap si ce miscare fac k poate cine stie ma motiveaza k alt mijloc nu gasesc...Bun..Astazi nu am fost cuminte deloc...La micul dejun am papat doar un mar j nu e de mirare k la pranz m-a luat foamea rau si m-am repezit la niste biscuiti si ciocolata amaruie.Dar nu 2 -3 biscuiti ci vreo 100 si ceva de grame..ca sa compensez "scaparea" m-am pus sa alerg jumatate de ora...Sper k asa am rezolvat problema..la cina cred k voi avea inclus iaurt si mere sau piept de pui...la mine e greu sa ma abtin de la gustarica mea preferata :lapte cu biscuiti...dar cum astazi am papat doar biscuitii cred k sunt pe drumul bun..Desi era de preferabil doar lapticul..Revin diseara sau maine....
__________________
DeeDee<3
DeeDee000, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]