View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 nov 2009, 09:47:23
Printzesa Ta's Avatar
Printzesa Ta Printzesa Ta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 159cm, 73.1kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Am slabit 19 kg si mai trebuie macar inca pe atat:(!

In august[2009] ma dus mama la endicronolog
Aveam 94 de kg si 1,63 inaltine[asa m-au masurat ei]
Am stat internata 5 zile.Mi-am facut o groaza de analize pentru ca nu imi vvenise nici menstruatia..Doctorul mi-a spus ca sar putea sa am sindromul cusing..Au venit rezultatul analizelor si nu am avut sindromu..Am plecat acasa si odata cu mine si cu un regim..ce n-am voie sa mananc deloc,ce am voie in cantitati mici.si ce am voie cu tona...si in afara de asta mi-e mia spus doctorul ca lunea.miercurea si vinerea sa mananc numai iaurt 0% grasime...
L-am tzinut si il mai tin in continuare...Acum am greutatea de 75 de kg..am slabit 19 kg si am 1,59 inaltime.deci atunci cred ca nu m-au masurat bine... si ma simt foarte bine!De-abia astept sa mai slabesc inca pe atat!! Bineinteles ca la inceput se slabeste mai mult dar totusi..daca te tii de el reusesti...
in celelalte zile,mananc fructe,legume,carne fiarta.la gratar..legume fierte.cascaval.branza...si mai incalc din cand in cand si mai bag si altele in gura.pentru ca mai rau este sa nu mananci la ce poftesti!Bafta si voua si mie in continuare
!!!
Printzesa Ta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1711 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1194 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -872 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Printzesa Ta:
lorycrina (23 mar 2014)