View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 22 ian 2011, 15:36:50
andreeaiulia's Avatar
andreeaiulia andreeaiulia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 21 ian 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 30
Date: 155cm, 51.5kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul meu Iulia - Un inceput sanatos

Buna fetelor.am nevoie de ajutorul vostru.sa va spun despre mineam 17 ani ,51 kg si 155 inaltime.si am probleme cu picioarele si cu burta.tot incerc de ceva timp sa manac sanatos si sa ajung sa ma simt bine cand ma vad in oglinda,dar mereu renunt dupa un timp.dar acum simt ca nu sunt in stare de loc sa fac asta.nu-mi gasesc motivatia.sa nu credeti ca e doar nebunia unei adolscente care vrea sa slabeasca sa o bata vantul pe strada si nici nu vreau diete minune.si e trist dar la varsta asta...am si celulita pe picioare.va rog sa ma ajutati.pur si simplu nu-mi gasesc motivatia.o sa incerc sa scriu de maine ce mananc aici si va rog sa-mi spuneti cand gresesc.in ultimul timp mi s-au 'inchis usile in nas' in legatura cu multe lucruri,sper ca macar voi sa fiti alaturi de mine...
va multumesc ca imi acordati putin timp din timpul vostru macar pt a citi
andreeaiulia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1487 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]