View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 feb 2011, 22:24:25
DoarEu's Avatar
DoarEu DoarEu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: Rina's 90
Date: 174cm, 60kg
Mesaje: 177
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Oana (DoarEu)

Buna slabutelor am contul de mai mult timp, dar abia acum cateva zile am inceput sa postez, iar acum imi deschid si un jurnal...
Am 14 ani, 1.74 si vreo 63 de kg stiu ca pe cantar par putine pt inaltimea mea, dar pe corpul meu se vad altfel colacei, chestii trestii
cu sportul o duc chiar binisor...fac basket 2-3 zile pe saptamana cate 2 ore-2 ore jumate...iar de luni pana miercuri merg o ora la sala la fitness si aerobic...+ ce mai fac pe acasa de plictiseala de pe net
in schimb, cu alimentatia ma cam chinui...adica asa in mare manac sanatos...nu prajit, nu sucuri carbogazoase, nu dulciuri (prea multe), nu paine alba, nu fainoase, nu fast-food. Dar nu pot mananca la ore fixe, pur si simplu nu pot...mananc cand mi se face foame...iar cu dulciurile...daca mi se face pofta gust..foooarte putin dar gust. si mama imi zicea ca..o patratica de ciocolata azi, una maine, 2 poimaine, si tot asa, ca deh, o sa mi se faca si mai pofta, si nu o sa pot niciodata sa renunt la dulciuri dar incerc sa ma abtin...si cu sprijinul vostru sper sa reusesc
daca aveti alte sfaturi...sau intrebari...sau orice...le astept cu drag, multumesc