View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 09:23:32
doraa's Avatar
doraa doraa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mar 2011
Locaţie: suceava, Romania
Vârsta: 43
Dieta: incerc sa numar caloriile
Date: 168cm, 79kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Doraa - incepatoare dornica de a slabi

Salutare tuturor slabutelor, slabutelor in devenire shi celor incepatoare ca si mine pentru care sa fie slaba a devenit un vis, o dorinta shi o certitudine ca ,candva se va intampla si acest lucru.
Am devenit o obsedata de ideea si de visul ca voi fi slaba, ma afecteaza atat de mult gandul acesta incat nu exista un alt gand in mintea mea, uneori ma sperii si pe mine insami.Va imaginati ca pentru mine nu mai conteaza absolut nimic, nu ma pot bicura de nimic altceva,toate mi se par putin importante.
Uneori ma gandesc oare ce imi voi dori dupa ce voi9 slabi, asta daca se va intampla vre~o data.....o sa am grija sa se intample.
Problema cea mai mare e...mancatul seara.
Cum scap de acest chin/?
Toate reusitele mele nu tin decat 2 saptamaini si reusesc sa slabesc 2 kg, si tot asa in urmatoarele 2 sapt le pun la loc. ,nu reusesc sa trec acest prag.
Ma gandesc ca vointa imi lipseste, de fapt multe imi lipsesc si nu stiu cum sa ma lupt cu toate astea.
sunt dispusa sa invat.... vreau sa reusesc...si vreau sa fie de durata...
Multumesc pentru rabdarea cu care ati citit framantarile mele si va rog indrumati~ma....invatati~ma...promit ca o sa fiu o eleva ascultatoare....
Intamplator am descoperit acest sait, si inca nu stiu ce si cum...dar cu rabdare sper sa descopar toate tainele
doraa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2017 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1500 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]