View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 18:37:43
Adyna's Avatar
Adyna Adyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2009
Locaţie: Torino, Italia
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit ~*~Jurnal AdynA ~*~

Buna! Am vazut ca toate fetele au jurnal si m-am gandit sa imi fac si eu unul unde sa pot scrie tot ce pap si eventul sa realizez unde gresesc, ptr ca voi gresi cu siguranta, cum am facut intotdeuna.
Sa incep cu ziua de azi... Am sarit micul dejun... Am gresit! Stiu! Sa nu tipati la mine! M-am trezit tarziu, la ora 11 si am trecut deja la pranz, unde am mancat carne de curcan la cuptor cu multa salata si putina branza,
Pana la ora actuala am baut un litru jumate de apa si o cana de ceai verde, si acum vreiam sa pap un mar...
In seara asta ma gandeam sa pap sparanghel, dar nu stiu cu ce, poate cu branza ?!

Am exclus din alimentatia mea
  1. bauturile gazoase, in primul rand pepsi (care l`am baut timp de 8 ani, cred, aproape non stop),
  2. pastele(avand in vedere ca sunt in italia, le mancam destul de des),
  3. painea,
  4. orice alta bautura inafara de apa, ceaiuri naturale si compoturi facute de mine, toate fara zahar
  5. orice aliment prajit
Cum am mentionat in alt post, nu mi-am ales o dieta ci momentan vreau sa MANANC SANATOS, sa vad ce rezultate sunt si cum reactioneza corpul meu.
Am citit in multe articole pe internet ca pentru a reusi sa slabesti ai nevoie inaintea dietei de o dezintoxifiere a organismului... Dar nu am inteles niciodata in ce consta exact, daca ar putea cineva sa imi explice ar fi excelent.
Cred ca ajunge cat am scris pentru acum, sper sa ma intorc cu vesti bune !
Adyna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1626 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1109 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]