View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 01 iun 2011, 21:56:26
fllory's Avatar
fllory fllory este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 oct 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 29
Dieta: este o dieta creata de mine...
Date: 163cm, 71kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit De ce nu mai slabesc?

Buna fetelor, inainte de Craciun am luat oarecum o pauza de la dieta in sensul ca am vrut sa vad daca ma mentin sau pun la loc tot ce am dat jos. Nu am bagat in mine ca in sparti ci am continuat cu aceleasi principii urmate si pana atunci. A trecut Craciunul, Pastele si e aici vara. Au trecut cam 6 luni in care nu m-am mai ingrasat chiar daca am lasat-o mai moale. Acum vreau ca o iau de la inceput pt ca mai am de lucru in special la abdomen (e de groaza....). De un an fac sport in fiecare zi (ma rog poate o saptamana nu am facut sport in acest an dar si atunci m-am plimbat sau am facut treaba pe acasa). Nu am degand sa ma las dar partea aiurea e ca nu mai slabesc....iar eu vreau sa mai slabesc! Nu sunt obsedata si vreau sa o iau mai incet dar de cateva luni nu am mai dat nimic jos. Poate e obisnuinta ca am dat ff mult la inceput dar totusi...mai trebuie. e oarecum aiurea cand vad ca fac exercitii pt abdomen si abea dau un cm la nu stiu cate saptamani . Daca aveti vreun sfat, va rog sa ma ajutati!
fllory, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2458 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1941 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat