Subiect: Jurnal DanielaD
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 16 iun 2011, 21:59:06
Incognito2106's Avatar
Incognito2106 Incognito2106 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal DanielaD

Buna tuturor!

Ma numesc Daniela, am 23 ani, 1.72m si o "avere" de 74 kg.

N-am fost niciodata o slabuta. Insa, odata cu intrarea la facultate, mutarea in capitala, camin, intrarea in campul muncii lucrurile au escaladat. Asa am ajuns ca dupa un an juma de toate cele mai sus plus factorii "bani" si "inctivitate" (ca, de, statul pe scaun 9-10 ore nu prea are cum sa te ajute) sa pun 6 kg. In urmatorii 3 ani am tot acumulat cate putin, putin si asa am ajuns la performanta de 74 kg.

Am gasit acest site acum 2 zile si mi-a placut la nebunie. Atat de bine organizat, atatea informatii laolalta iar categoria povesti de succes m-a dat gata. Felicitari administratorilor! Asa ca m-am decis sa ma bag si eu in lupta impotriva kilogramelor.

Ma gandesc sa incep sa mai tin si eu cont la kalorii si sa mai fac macar niste genoflexiuni sau sa urc niste scari ca tot stau intr-un bloc cu 8 etaje si asa incet incet sper sa ajung la 62kg si apoi sa si raman acolo

Multumesc anticipat slabute.ro !
Incognito2106, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Incognito2106, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1856 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1339 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1082 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Incognito2106; 16 iun 2011 at 22:07:32.