Subiect: Jurnal ana maria
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 22:04:18
anamaria2011's Avatar
anamaria2011 anamaria2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Date: 165cm, 91kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal ana maria

Deci o sa incep si eu cu niste mici probleme care le-am avut de-a lungul viieti aceea cu kilogramele in plus.De cand ma stiu am fost mai "slabuta"si am suferit mult din cauza asta.Tot timpul eram mai retrasa nu prea imi faceam prietenii imi era chiar rusine sa ies afara din casa.Eram undeva prin clasa a 8 a si aveam 65 de kg...Bun am treminat clasa a 8 a am intrat la liceu va spun sincer ca imi era si rusine sa ma intalnesc cu noii colegi ca eram sigura ca vor rade de mine din cauza faptului ca aratam cum aratamDar am trecut peste..Am incercat fel si fel de diete de prin ziare reviste etc...si nimic nu reuseam sa o tin pana la capat...Pana intr-o zi cand mam indragostit si persoana respectiva mia zis ca nu ii place de mine pt ca arat cum aratam.Fetelor va zic sincer atunci pe la 22 de ani aveam 95 de kg deci va da-ti seama cum aratamAtat ma-m ambitionat atunci baiatul ala de in 3 luni am slabit 40 de kgCum?Nu prea mai mancam da a fost o dieta severa am vrut sa slabesc repede si mancam numai odata pe zi ori iaurt cu cereale ori 3 batoane de slabit pe zi Intradevar de abia ma mai pute-am da jos din pat aveam ameteli stari de lesin dar reusisem ce miam propusadica sa slabesc...Mam simntiti bine in pielea mea.Aveam si eu prietenii ieseam cu ei numai eram inchisa in mine ma simnteam bine in pielea mea.Pana am ramas insarcinata.Pe perioada sarcini am luat 40 de kgsi credeti-ma ca nu stiu cum ca nu am mancat exagerat am tinut cont de ceea ce mananc dar uite ca tot mam ingrasatIar acum orice as face numai pot sa slabescma duc la sala alerg nu mananc paine dulciuri ce mai aproape nu mananc nimic toata ziua si degeaba daca am dat jos 4 kg pe care le-am pus la loc.Cred ca si daca beau apa ma ingras.Sotul meu mi-a zis ca daca nu slabesc se despatre de mine.Credeti-ma ca numai stiu ce regim sa tin ce sa mai facDaca imi pute-ti da si mie un sfat il ascult cu drag.Va rog eyu ca eu numai stiu ce sa fac
anamaria2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]