View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 aug 2011, 11:21:53
Cecilia Sevastian's Avatar
Cecilia Sevastian Cecilia Sevastian este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mar 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 31
Dieta: disociata
Date: 164cm, 63.9kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Cecilia Sevastian - Noua viitoare slabuta

Buna fetelor din comunitatea slabutelor. Eu sunt Cecilia si imi doresc sa ma integrez in grupul vostru. Desi am cont de cateva luni, n-am avut nici curajul ,nici ambitia de a ma face cunoscuta pe forum. Astazi mi-am luat inima in dinti si am spus : "ce o fi,o fi". Eu am aproape 19 ani, tocmai ce am terminat cu bacul,am intrat si la facultate ,am cam scapat de toate acele presiuni. Mai am una singura, anume greutatea mea care ma nemultumeste si m.a nemultumit aproape dintotdeauna. Pana pe la 10 ani eram foarte foarte slaba dar de pe la vreo 11 am inceput sa ma ingras si am ajuns sa am prin clasa a 10a 75 de kg....am zis ca nu se poate si m.am apucat de slabit Anul acesta inainte de banchet am reusit sa ajung pana la 65 dar acum, de fapt pe duminica am realizat ca am 68 ..si mi.am zis ca iar trebuie sa ma apuc de slabit. Si am inceput...surprinzator am slabit deja 0.5 kg...lucru care ma multumeste. Nu tin nicio dieta dar incerc sa mananc hipocaloric,sa fac sport (anume tae bo-care e foarte foarte solicitant) si sa.mi fac masaj in fiecare zi....Calea aleasa da rezultate si sper sa a determinarea sa.mi ating telul de 55 kg...va pup si astept parerile voastre!
Cecilia Sevastian, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2093 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1576 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 802 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]