View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 15 aug 2011, 17:25:43
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Epilarea Definitiva

Buna Slabutelor!

Desi in aceasta sectiune se discuta despre cum sa facem sa ne protejam parul, sa il facem sa creasca, sa il ingrijim, eu vin cu o alta problema. Parul nedorit.

Ce faceti cu el?
Epilare cu ceara, cu aparatul, cu lama?
Stiu, pt picioare, brate si axila eu folosesc un Braun.

Dar pt fata? Si aici nu ma refer la mustata, ca pe aiai o iau usor cu ceara.

De cativa ani fac un tratament destul de agresiv si, ca urmare, a inceput sa imi creasca "puf" pe fata. Ma deranjeaza mai ales ca vad ca firele se inmultesc, se ingroasa, isi schimba culoarea.

As vrea sa le epilez definitiv. Insa, din ce m-am interesat, chiar daca fac 5-10 sedinte si o mare parte din par dispare in zona tratata, tot va mai trebui sa fac anual cel putin o sedinta ca sa mentin rezultatele. Plus ca este destul de costisitor, si ca timp, dar mai ales ca bani.

Stiu ca exista si aparate de epilare definitiva pt acasa. Nu sunt la fel de performante ca cele din salon, dar daca fac ceea ce spun ele ca fac, isi merita banii.
A incercat careva?

Nu stiu, sunt in mare dubiu, nu stiu ce sa fac.
Stiu doar ca vreau sa scap de parul de pe fata.

Va pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat