View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 30 sep 2011, 13:16:18
dmirela2011's Avatar
dmirela2011 dmirela2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Date: 180cm, 72.9kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal dmirela2011 - monty

Buna ziua la toata lumea!

Citesc de o saptamana acest forum si m-am hotarat in sfarsit sa-mi fac propriul jurnal poate asa voi avea mai multa motivatie sa slabesc.

Am 31 ani, am doi baietei unul are 5 ani si cel mic 4 luni. Dupa cele 2 sarcini am ramas cu un numar maricel de kilograme in plus pe care TREBUIE sa le dau jos (dupa prima sarcina 8 si la a doua 4)

M-am hotarat sa incerc dieta montiac pentru ca este mai mult un fel sanatos de viata si cum o dieta mai stricta nu pot aborda deocamdata pentru ca alaptez, sper sa obtin ceva rezultate cu regimul asta.

Am inceput de luni prin a renunta la paine si la dulciuri si deja cantarul e prietenos cu mine. Luni dimineata aveam 74.2 kg azi m-am cantarit si arata 72.5 ceea ce m-a facut sa ma simt foarte bine si sa-mi doresc sa continui.

O sa am nevoie de ajutorul vostru pentru ca nu ma pricep foarte bine la combinarea alimentelor.

Va multumesc de pe acum.
dmirela2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1848 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]