Subiect: Vointa
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 09:23:32
basalic gina's Avatar
basalic gina basalic gina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 38
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 573
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Vointa

Buna fetelor,
Ma numesc Gina am 26 de ani,sunt noua pe forum si as vrea sa va spun si eu povestea mea...in urma cu cativa ani eram o adolescenta grasa obeza chiar, pe tot parcursul liceului am ajuns la performanta de 92 kg asta din cauza faptului ca imi place sa mananc si sunt foarte pofticioasa.Mereu spuneam ca o sa slabesc de azi de maine etc si asta din cauza ca ma saturasem sa aud comentarii rautacioase in spatele meu si muream de ciuda ca nu ma puteam imbraca cu hainele care imi placeau....pana intr o zi la un an dupa ce am terminat liceul mai exact in ianuarie 2005 am fost la o petrecere organizata de fostii colegi de liceu acolo intalnindu l pe cel care mi`a fost coleg de clasa si care cantarea la fel ca mine numai ca acolo la nici un an dupa liceu surpriza el era slab iar eu aceeasi grasa Asta ma ambitionat si chiar de a doua azi tin minte si acum era intr o zi de joi 6 ianuarie 2005 am zis gata nu se mai poate vreau si eu sa port altfel de haine nu numai negre si largi la vremea aceeasi aveam prieten era o relatie stabila el ma iubea asa cum eram si nu mi a fost atat de usor sa ma lupt cu poftele si foamea... am facut foamea pana la sf lunii mai 2005 si am reusit pana la urma sa ajung la 60 de kg dar a fost crunt pot spune.... nu am tinut numai o dieta am tinut ff multe printe care: disociata daneza dieta cu orez mancam numai mere cate o sapt plus ca mergeam si la sala si alergam dimineata cate o ora.. pe langa asta citeam zilnic pe internet articole de slabit imi notam caloriile dar de cele mai multe ori manacam ff putin pe parcursul unei zile.Rezultatele au inceput sa apara in 5 luni am slabit practic 32 kg.Schimbarea a fost radicala am primit mii de felicitari dar numai eu stiu cat m am chinuit pentru ca infometandu ma .... mi a fost rau am lesinat ma simteam obosita si timp de 3 luni nu am avut menstruatie, pe langa asta efectele infometarii nu s au lasat asteptate adica pielea pe picioare nu arata chiar bine este lasata ca sa numai vb de sani care mi s au lasat ff mult si ii am si acum ca niste "sosete " care atarna.Acum la 6 ani dupa marea schimbare( corp, vestimentatie, coafura, culoarea parului, inclusiv iubit) am incercat tot timpul sa ma feresc sa revin la vechiul stil de viata adica nu prea mai mananc paine dulciuri numai pap seara ...dar fiind oameni si cedand tentatiilor care au fost mare cateodata am ajuns in acesti 6 ani sa ma joc cu 8 kg mai exact m am ingrasat 8 kg dupa le am slabit si tot asa iar acum... cele 8 kg puse s au transformat in 10 numai pot de ciuda cand stiu cat m `am chinuit in urma cu cativa ani.Problema mea este ca acum numai gasesc ambitia care am avut o atunci .... nu stiu cum sa o iau iar de la capat va rog din suflet daca se poate sa imi dati cateva sfaturi .... va multumesc. o sa incerc sa scanez niste poze vechi si sa le pun ca sa vedeti si voi diferenta.pupici
basalic gina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1424 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat