View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 23:18:36
mitzundel's Avatar
mitzundel mitzundel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 172cm, 105kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal mitzundel - oaia ratacita...

Buna

in primul rand va doresc "la multi ani frumosi si sanatosi !"
in al doilea rand imi doresc un an mai bun pentru mine din toate punctele de vedere.

Si pentru ca e inceput de an, e momentul in care ne stabilim rezolutii si ne facem planuri pentru anul ce vine. Imi doresc liniste, armonie, sanatate si niste kilograme in minus, adica tot ceea ce nu am acum

M-am inregistat mai demult in aceasta comunitate insa nu am avut mereu timp sa va citesc sau sa fiu alaturi de voi. Vreau sa schimb acest lucru,in special datorita faptului ca mi-am dat seama ca nu pot singura si ca am nevoie de ajutor , suturi in fund, impunsaturi de la spate, dar si de sfaturi si vorbe bune

Despre mine pot spune ca am 27 de ani ,172 cm si am ajuns la nu mai putin de 105 kg. daca varsta si inaltimea nu le pot schimba, pot schimba nr de kg.
Inca nu mi-am gasit dieta ideala deoarece in ultimul an de zile m-am pricopsit cu o gastrita care ma chinuie si acum . de la medic nu am reusit sa obtin nimic concret doar "mananca ce vezi ca iti face bine". Am tot incercat combinatii permutari insa mi-au dat cu minus. Am vazut ca nu imi fac bine printre altele: fructele si legumele crude, branzeturile, laptele crud...am urmat si un tratament compus din mai multe feluri de medicamente. In urma acestui tratament ma simt mai bine,motiv pentru care am decis sa ma apuc sa fac ceva pentru mine

O sa postez ideea mea de meniu, vreau sa ma inscriu la taerobic ( e o sala langa servici deci nu am cum sa lipsesc) si vreau sa incep anul in forta.
Nu am fost niciodata slabuta, nu stiu cum e sa fii slabuta, dar stiuca vreau sa fiu.
mitzundel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2126 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1609 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]