View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 11:34:53
Anisieella's Avatar
Anisieella Anisieella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Dukan
Date: 153cm, 59kg
Mesaje: 101
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Jurnal Anisieella

Buna, slabutelor, sunt noua pe aici si as vrea sa ma prezint: sunt Ella si vreau sa fiu SLABUTA.
Inceputul de an e momentul in care imi fixez anumite scopuri...Vazandu-ma ca am ajuns la pragul dintre greutate normala si supraponderalitate am decis ca una dintre prioritatile mele pentru anul acesta este sa ajung slabuta. am mare nevoie de ajutor pe calea aceasta.
Sunt mamica a doi copii (cea mica are 1 an si 9 luni) si am 31 de ani. Masor 1.53m si am 59 kg. Imi doresc sa ajung la 47 kg adica greutatea pe care am avut-o inainte de prima sarcina si sa imi mentin aceasta greutate. Copiii mei sunt in grija mea 24ore pe zi, asa ca pot spune ca nivelul de activitate mi-e "usor activ". Activitatile pe care le realizez sunt: plimbarea, treburile casnice, saritul corzii, jocul cu copiii... cam atat. Nu sunt chiar o mancacioasa, dar imi plac dulciurile si din pacate le si consum mai mult decat ar trebui. Grasimea care o am in surplus e (din fericire) asezata pe burta mea, ceea ce a fost pentru mine un semnal de alarma.
Va pup, slabutelor, si va multumesc ca sunteti alaturi de mine.