View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 12:56:08
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Griga - Anul acesta POT!!!

Citat:
Anterior postat de Griga Vezi mesajul
Nici eu nu am vrut sa imi cumpar ghete. Ca stii cum e cand iti iei ceva acasa.....folosesti 2-3 luni si apoi ajung piesa de mobilier Asa, la sala, te antrezezi cu celelalte, te motiveaza sa nu te opresti...
Zumba nu mi se pare prea eficienta. Tae-bo am facut si imi place. Probabil va fi intr-una din cele 2 zile, in functie si de ceea ce au la sala la ora la care ma duc eu.
Eu bucicleta am primit-o cadou de ziua mea acum 2 ani de la ai mei Am avut inainte si statica, dar era pe curea si dupa un an scartaia rau de tot...Asa ca am renuntat la ea.

Felicitari pentru rezultatul de pana acum si succes mai departe! Mie 10 kg acum mi se par o cale luuuunga dar stiu ca primele 2 saptamani sunt mai grele
Scumpa mea, inseamna ceva si 10 kg, eu slabisem 18 dar...prostia,sarbatorile si lipsa de timp pt sport m-au adus iar la greutatea asta...In vara lui 2011 aveam 66 de kg
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]