View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 12:21:27
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: buna seara

Citat:
Anterior postat de luizel Vezi mesajul
buna seara...am inceput de curand sa fac aerobic(3 ore pe saptamana). cat despre post....mi am propus sa tin un post al dulciurilor asa ca imi propun ca pana la craciun sa nu mai pun nimic dulce in gura(ciocolata biscuiti prajituri sau produse de patiserie). am baut un ceai doar pentru ca nu simteam nevoia de altceva( as fi foarte fericita daca nu as simti nevoia de a manca in fiecare seara pentru ca deobicei vin foarte obosita de la scoala si mananc ba o felie de paine cu salata de vinete si branza ba o bucatica de carne la gratar). va multumesc in continuare pentru sfaturi si sper ca voi putea tine cont de ele.
aerobicul e foarte util si ar trebui sa fie suficient pentru tine ca sa te puna in forma. Daca poftesti la ciocolata nu o lasa deoparte, dar ia o patratica pe zi de ciocolata de 85% de la Heidi, si uita de toate dulciurile de cofetarie si patiserie, biscuti, napolitane si bomboane macar pana te echilibrezi. Un pachet de biscuiti mancati odata sunt prea mult zahar introdus in corp, ca si o ciocolata intreaga. De fapt rele sunt combinatiile de zahar cu grasimi.
Cina ta este perfecta, sper ca nu sari peste masa de pranz pentru ca organismul are nevoie de ea. Ceaiul il poti incerca neindulcit cu o jumatate de lamaie, zaharul incetineste de fapt puterea organismului de a lupta cu raceala.
Ce fel de cereale cu lapte mananci dimineata? Poti inlocui laptele cu iaurt (preferatul meu e Fulga de 150g) si cerealele cu musli simpli de multicereale cu stafide sau banane sau orice alte fructe ti se par potrivite in combinatie, eventual plus cateva nuci.
Spor in toate
Răspuns cu citat