View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 18:54:38
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Ce ar trebui sa manance o fata de 14-16 ani?

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Nu au si un medic la scoala care sa-i poatea sfatui?data fiind specializarea si conditiile asa cred ca ar fi normal.

Nu stiu, eu cu cartea doamnei Birlic nu prea sunt de acord, dar ma rog, nu e decat o parere personala.

Din pacate nu putem probabil decat sa-i sfatuim cat de bine punem si cam atat...

Cu toata placerea
Nu, nimeni nu se ocupa prea mult de treaba asta, ar fi intr-adevar un lucru normal, dar traim in Romania si nimeni din scoala nu isi asuma responsabilitatea de a ghida un adolescent in probleme de alimentatie.
Anumite principii le-au fost date doar de profesoarele de dans, nu de un cadru medical.

Am luat cartea Mihaelei Bilic mai mult din curiozitate si am ales din ea ce mi-a convenit si s-a legat cat de cat de dieta Montignac la care nu renunt.
Din fericire azi am gasit la magazinul Naturalia de langa Piata Alba Iulia cartea "Dieta Montignac pentru femei", ed. Litera 2010, editata la Paris in 2008 care are precizari pentru toate grupele de varsta. O voi citi si va voi spune pe scurt niste concluzii.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat