View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 08 feb 2011, 23:20:50
DoarEu's Avatar
DoarEu DoarEu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: Rina's 90
Date: 174cm, 60kg
Mesaje: 177
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Ade (bia22)

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
eu zic ca nu ...
in nici un caz sa nu te apuci de dieta daneza...
in primul rand pt ca nu are mic dejun decat cafea si uneori o felie de paine prajita,,,,iar micu dejun e cea mai importanta masa a zilei pentru ca ne da energie
dieta disociata da rezultate mari in timp scurt..
dar sugestia mea...si stiu ca multe fete ma vor sustine

tu esti in crestere ai nevoie de toti nutrienti din alimente ....proteine...carbo amidonuri etc ...
asa ca ai putea sa mananci sanatos .si sa nu tii dieta.
sa ai lactate/painica /carnita /salate/legume/fructe/peste
sa ai 3 mese principale si gustari cu fructe
si daca faci si sport de 3 ori pe saptamana (de preferinta ceva cardio)vei vedea ce repede vor aparea rezultatele
deacord! daca dieta disociata e cea in care mananci o zi fructe, una legume, una carne si nu mai stiu ce, sa nu o tii in niciun caz! am tinut-o si eu anul trecut, mai mult ca sigur dintr-o prostie, si nu e buna deloc! pe langa ca intr-o saptamana am dat 2 amarate de kg jos, care in urmatoarele zile au revenit cu inca 2 kg cadou, m-am simtit rau toata saptamana. Ameteam, simteam intr-una nevoia sa mananc total altceva...si stiu ca in dieta aia era o zi in care trebuia sa mananc doar lapte degresat si banane (ce-a fost in capul meu?!). mi-era intr-una pofta de dulce si bagam banane in mine intr-o veselie. si nu e bine...daca vrei un fel de dieta disociata...nu o fa pe zile...fa-o pe mese...dar nici asa nu e prea bine. incearca sa iti faci o dieta personalizata cu care sa te simti bine si sa nu regreti ca ai ales-o