View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 07 iul 2011, 21:02:11
Floriana Simona's Avatar
Floriana Simona Floriana Simona este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iul 2011
Locaţie: ..., Romania
Vârsta: 29
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Vreau sa mananc sanatos.

Of,nu cred ca vreti sa stiti ce manac int-ro zi,,dar totusi ma sacrific.Dimineata incerc sa manac cat mai mult stiu ca este foarte bine:manac un ou fiert cu pateu pe paine(manac paine dimineata,dar in restul zilei nu ma omor(doar paine calda-ce e mia rau ) si apoi imi propun sa mai manac supa la pranz dar pana la pranz am mancat si inghetata m-am saturat si de suc si normal ca nu mai manac la pran si mai manac sear salata de rosi si in ultima vreme am mancat cartofi parajiti.De slabit as vrea sa slabesc 6-7 kg,dar m-as multumi si cu 5,pana incepe scoala.Nu as vrea sa incep o dieta anume as vrea mai degraba un stil de viata sanatos.Am incercat intr-o perioada sa fac pilates,dar am renuntat.Vreau sa ma apuc de bicicleta si de sarit coarda.Asa ca va rog sa ma ajutati.Sper sa pastram legatura
Floriana Simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1626 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1109 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]