View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 10:47:59
jigodela's Avatar
jigodela jigodela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 175cm, 72.5kg
Mesaje: 265
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Jigodela - Fara regrete!

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Eu intotdeauna cand slabesc mai putin ( doar cateva grame acolo, gen 100) ma gandesc "Dar daca ar fi fost in plus, cum as fi reactionat?!" si astfel ma binedispun imediat si ma simt mandra ca am dat jos totusi!
La inceputul dietei ma simteam privata de toate alimentele; aveam impresia ca nu am sa mai pot manca nimic!Dar apoi am invatat sa privesc partea plina a paharului si sa ma bucur de toate alimentele pe care le pot manca!Acum dimineata cand nu ma pot trezi, ma gandesc ca o sa mananc deliciosii mei fulgi de ovaz cu lapte caldut sau gemul dietetic cu biscuiti si imediat imi revine pofta de viata Eu una mananc foarte mult la pranz; ador sa imi fac salate de-a dreptul gigantice ca sa ma simt satula, sa am impresia ca mananc mult.Cred ca autosugestia este foarte importanta de-asta si folosesc castronele si lingurite Cana mea cu ceai e decorata foarte frumos si colorat astfel incat sa ma binedispuna si sa ma ajute sa nu ma gandesc la cea a fratelui mele, speciala pentru Coca-Cola
Sunt atat de mult secrete care ma fac sa ma simt mai bine chiar daca sunt la dieta!Sunt sigura ca le vei descoperi si tu pe ale tale si o sa adori sa traiesti sanatos
Adina, si eu sunt nebuna dupa salatele alea imensoidale Mi-ar placea sa am una in fiecare zi la pachet, dar nu prea am rabdare sa stau dimineata la bucatarie cu ochii intredeschisi sa ciopartesc legume Asa ca merge si ce gasesc prin frigider. Si ma recunosc la fel de mult in chestia cu cana, eterna mea cana cu vacuta in care am toata ziua ba ceai, ba apa zici ca sunt venita din desert Oricum felicitari pentru atitudinea ta pozitiva si mult succes in continuare a si numele meu e Luiza
__________________
♥ Just out dealing with things way beyond my maturity level. ♥