View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 03 ian 2012, 12:52:00
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit re: Provocarea lui quarc pentru Mai 2012

Citat:
Anterior postat de quarc Vezi mesajul
Cine are tupeu sa puna proverbialul gluteus maximus la bataie ca pe forumuri toata lumea e buna la dat din gura?

Care are nerv sa se antreneze si sa faca in luna mai urmatoarele:

50 de tractiuni consecutive
100 de flotari consecutive
200 abdomene consecutive
200 genuflexiuni consecutive

fara limita de timp - o proba pe zi
tractiunile si flotarile sunt cam greu de facut pentru cineva care nu e antrenat.. si in special o persoana de gen feminin!
exista fete (de pe forum vorbesc) care fac sute de abdomene chiar mii (nu stiu cat de bine efectuate)...
daca tot vrei sa ajuti de ce nu deschizi topice prin care sa atragi cu sfaturi, cu propuneri cu provocari!
impartaseste-ti experienta proprie din ce inseamna sport pentru sanatatea si fizicul tau, despre alimentatia sanatoasa.. despre importanta amandurora - alimentatie + sport! odihna si alte elemente importante.. intr-un stil de viata sanatos!

cu instigari de genul " care-si pune gluteusul (aka fundu') la bataie pentru o partida de sport zilnic pana in mai 2013 (eu asa am inteles) " nu rezolvi nimic... by the way, suna de genul " this is sparta"

in plus ce te face sa crezi ca nu exista fete care merg la sala... aproape zilnic, asa cum mergi si tu... care fac exercitii si acasa, la trezire sau ce stiu eu...

am impresia ca pleci de la premiza ca ai venit tu pe forumul asta plin de oi ratacite, mare zeu al sportului sa ne arati calea! foarte bine! arata o cale... pana acum vad ca n ai rezolvat nimic... de ce crezi tu oare?
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui eva 9:
rozica1965 (13 aug 2013)