View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 09:11:39
ratacitul's Avatar
ratacitul ratacitul este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 35
Date: 174cm, 63kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Consum calorii activitati fizice vs metabolism bazal

buna dimineata. da , si eu sunt convins ca am nevoie de mai mult dar corpul meu asimileaza foarte usor grasimile ( o spun pe propria experienta ). oricum incerc sa ma ingras foarte putin pentru a pune masa musculara , mananc mai multe proteine decat inainte , bineinteles incerc sa mananc si carbohidrati si grasimi suficiente pentru a pune proteinele...acuma nu mai fac alergat , deoarece aici unde sunt e cam frig si fac bicicleta stationara...1 ora timp de 2 zile, una pauza si tot asa.plus exercitii cu greutati 4 zile din 7...am pus intr-o luna aproape 2 kg ...dar se vede ca sunt muschi...si ma bucura asta. sincer , cred ca am nevoie de mai mult de 2100 de calorii , mai ales in zilele in care fac si bicicleta si greutati si am si munca mea cea de toate zilele...ar veni 1600 ( MB ) + bicicleta 1 ora intens aprox 600 + 200 ( nu stiu exact aici ) greutati 45 minute - 1 ora + pacientii mei ( cel putin 3 pe zi ) sa zicem inca 300 ( sincer - cel putin ) rezulta cel putin 2500...acuma...vedem ce mai zice si corpul...o zi cat mai placuta
ratacitul, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2402 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1885 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat