View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 22:29:13
Lequin's Avatar
Lequin Lequin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 167cm, 63kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lequin - Am avut candva 74 kg...

Am ajung la 70 kilograme.Iei! Nu am stat sa imi numar caloriile,m-am straduit sa iau 3 mese pe zi si o gustare CU GREU pentreu ca efectiv nu imi vine sa mananc.Eu care eram o gurmanda...nu stiu ce sa spun,m-au dat peste cap toate grauntele si taratele astea.Numai cand privesc mancarea ma simt atat de SATULA... Nici nu imi vine sa cred ca am putut candva sa mananc atat de dezordonat.Am mai calcat evident si-n strachini,am mancat o fripturica la gratar cu salata ,ba si un mar.... dar nu m-am simtit vinovata,nu m-am suit imediat pe cantar sa vad cum stau.Deocamdata sunt f multumita.Nu mai am abdomenul umflat,s-a diminuat vizibil celulita de pe coapse si picioare.Pe o scara a gravitatii de la 1 la 10,daca inainte se vedea de 7,acum sunt pe la 3-4.Acum mi-am propus sa mananc un fruct pe zi,o supita la pranz/mancarica de legume si o salata seara iar intre astea cate un pahar de apa cu tarate de greu sau psyllium.Intentionez ca macar de 2-3 ori pe saptamana sa imi mai fac o mancarica de mei sau hrisca sau chiftelute din fulgi de grau care sunt geniale !!!Per total sunt multumita si curioasa sa vad si ce se intampla de acum incolo.Tineti-mi pumnii!
Lequin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1608 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1091 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]