Subiect: Jurnal Dee xD
View Single Post
  #100 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 09:41:45
Dee's Avatar
Dee Dee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mai 2010
Locaţie: Somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Numar calorii si mananc sanatos
Date: 171cm, 56kg
Mesaje: 470
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dee xD

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
hey Dee
daca ma lasi eu mi-as exprima parare,de ce nu slabesti
desii papi 1000 si un pic de calorii,faci cateva greseli din punctul meu de vedere
in primul rand,prea multa paine,seara paine?,orezul nu e indicat in diete mai ales combinat cu peste/carne,daca vrei sa papi incerca cu legume
eu una as incerca in locul tau,sa ma limitez la paine doar de secara/neagra dimineata
iar cina ceva mai usurel gen salate,supe,sau ceva de genu
haoi nu te descuraja
ca o sa fie bine
ai rabdare
Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Neata
Ne bucuram ca esti iarasi aici.
Mi se pare ciudat ca nu ai slabit,ca ai mancat destul de ok.
Micul dejun e foarte bun,lapte cu cereale,dar vad ca ai mancat o felie de paine dimineata si una seara.Incearca pana ajungi la mentinere sau nu stiu,pana mai slabesti ceva kg,sa mananci doar 1felie de paine pe zi.Eu as spune la pranz,dar depinde si de ce mananci.Pranzul de bun.Gustarea la fel,pepenele galben e delicios,si are putine calorii/100 g.Asa.Cina..e prea consistenta.La dieta pastele fainoase/orezul nu se impaca cu carnea/pestele.?Ar fi fost minunat daca mancai orez fiert cu un amestec delegume ceva si atat.Bine si un pahar de lapte.
In principal cu painea ai grija,o fi ea de dieta dar multa nu e bine.Pestele e super bun intr-o dieta,mai bine e mancat la pranz.Iar seara lapte,salata de fructe,salata de legume, stiu eu ceva mai usor.
Sper sa nu iei astea drept niste critici,le-am spus doar sa te ajut
Citat:
Anterior postat de rosemary Vezi mesajul
Neatsa Dee,

Fi sigura ca rezultatele vor aparea...nici eu in ultima saptamana nu am slabit deloc, dar asta nu inseamna ca nu vom avea rezultate... Iti urez mult succes si o zi cat mai frumoasa

Bineinteles ca nu le iau ca pe critici fetelor doamne fereste...daca voi nu ma ajutati atunci cine? Ok am inteles cu painea ,nu sunt mare amatoare am mancat ieri ca sa ajung la peste 1000 calorii dar am gresit...Deci paien max 1 buc pe zi ,de preferat nu seara...Orez mai bine rar si nu in combinatie cu carne ( de preferat cu legume ) ...

La multi ani de ziua Copilului fetelor!!!


si multumesc muuuult spor la slabit !!!!
Dee, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1529 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]