Subiect: Idei mic dejun
View Single Post
  #100 (permalink)  
Vechi 17 iul 2010, 18:25:30
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Idei mic dejun

Citat:
Anterior postat de any_268268 Vezi mesajul
buna!eu aveam probleme cu stomacul...anul trecut am avut gastrita si in primavara asta mi se pusese diagnosticul de s.colon iritabil.am facut tratament cu duspatalin si ibutin.de ceva vreme ma alim sanatos(am probleme si cu tiroida).dimineata imi fac la blender 200 g morcovi+telina+200 ml lapte batut sau iaurt+ghimbir+4-5 linguri de tarate de grau+miere sau indulcitor si putina scortisoara.iese ceva delicios.mananc si o mana de fulgi de porumb.cateodata adaug sfecla rosie.am gasit sfecla si cu frunze si intentionez sa-mi fac la pranz un amestec de sfecla rosie cu frunze,capsuni si mar.(imi pun imaginatia la contrib).de cand procedez asa mi s-a mai reglat stomacul.
Sa inteleg ca la tine SCI se manifesta prin constipatie cronica, nu?
In cazul asta e bine sa mananci legume si fructe, dar trebuie sa mananci si altceva pe langa ele. Nu doar ele singure.
Iar pentru gastrita trebuie sa ai mese mici si dese . Sa eviti medicamentele: ex aspirina; si alimentele iritante cum ar fi prajelile si condimentele.
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat