Subiect: Jurnal Marina
View Single Post
  #100 (permalink)  
Vechi 25 feb 2011, 12:43:27
marina19's Avatar
marina19 marina19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: ., Romania
Dieta: keto
Date: 160cm, 54.6kg
Mesaje: 3.284
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 61 ori in 53 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marina19 - last chance

Citat:
Anterior postat de loveyngy Vezi mesajul

Cu placere.................am citit jurnalul tau pina acum
Iti trebuie un pic de ambitie in plus...stii cum am facut eu,ca la fel sunt de o luna aici.....Am citit jurnale la multe slabute care deacum au succes...cum ar fi Alina82, andra...in asa fel cind vezi ca unu a slabit de la 105 pana la 64kg...cred ca si noi putem sa slabim cele 6 kg care le avem.............MMMMMMMMMMM ce zici?
Eu la inceput un pic incapatina si credeam ca pot sa fac tot print-o dieta personaliza o luna am mancat sa zicem sanatos, dar am avutsi abateri si zile de nastere,in special sapt trecuta mai in fiecare zi cite o cioco,, ba mama imi dadea ,ba iubi.............asa ca marti implinisem exact o luna da sa ma cantaresc........era cu 700g mai mult de cit avusem cu o sapt in urma...ca de la 65.3 ajunsesem la 62.8...marti 63,5kg..........dar am zis mancam pasta, cartofi, fructe (paine deloc)s.a ,dar imi faceam in fiecare zi meniul si il calcola intre1000-1200kcal...asa ca m-am enervat si de marti tin dieta SB Din senin,am zis eu pot,asa ca am studiat bine ce mii permis sa pap ,dc nu stiu intreb slabutele care au tinut si imi zic cei bine si ce nu...........apoi imi postez meniul in forumul ala ..si fetele imi zic daca e ok.si azi am primit 10, nu vreau sa am deloc abateri...sincer ma simt ok,nu mii foame...ma doare seara capul un pic deaorece am scazut carbo,ca prima mancam multe fructe.
In aceste 3 zile,doar in prima zi am mancat ciococalata 70% cacao..ca asa vazusem la slabuta in meniuri...si fetele au zis ca II e permis in prima inca nu,asa ca am renuntat si la asta..........eu care ziciam ca nu as incepe vreo data dieta mai ales fara fructe,dar o sa rezist 2 saptamani,si mai ales fara cartofi.......
Sincer ...mananc des la iubi ...si ei papa pasta ,fructe in fata mea.......eu acum nu reactionez..........STIU CA TIN DIETA...SUNT 2 SAPTAMANI...si incerc sa nu gresesc...
Asa ca pune si tu meniul tau..ca sal vedem asa il vom comenta..intra si la mine si citeste cel putin ultimile 2 pagini...asa iti faci si tu idei...vezi ce manac asa iti poti face si tu un meniu..cum fac eu..ma uit la slabute daca imi place atunci imi gatesc si eu...........
Apropo da vei nota eu fac si mult sport la sala..........ar trebui si tu mai mult...
Hai ca ti-am zis povestea de noapte...si nu plinage caesti singura...............suntem aici ca sa ne ajutam...........foarte mult face situl acesta.
Noapte buna ne auzim maine,,,,,,pupici

da stiu ca mi-ar trebui mai multa vointa si perseverenta dar eu nu stiu sa am rabdare..si vreau rezultate rapide..si daca nu le am ma demoralizez..cu sportul incerc sa ma impac cat mai bine..am inceput ieri insanity beachbody ..programul de 9 sapt.trebuie sa fac astazi ca inca nu am facut...
dar mie imi este ft greu sa fiu la dieta..toata lumea in jurul meu..prietenele mele.mananca orice si nu se depune deloc ...chiar e greu..stiu ca mai sunt fete in situatia mea dar mie una imi e extrem d greu mai ales ca eu sunt si pofticioasa ...si mai ales ca acum, in perioada asta trebuie sa imi vina musafiri ...poate exagerez eu si ar trebui sa lucrez mai mult cu mintea mea...ca sa pot sa ma multumesc, sa a motivez intr-un fel si sa fac ceea ce trebuie pentru a ajunge unde vreau..
adr dupa parerea ta..crezi ca pana la paste as putea sa ajung la greutatea pe care mi-o doresc ? dar sincer..fara menajamente

si da stiu ca avem putine kg de dat jos fata de alte fete..care au reusit sa dea chiar si cate 30 40 d kg jos si bravo lor ca au avut vointa...chiar nu stiu ce as fi facut in situatia lor..probabil as fi abandonat...ideea e ca eu nu am niciun fel de sustinere din partea nimanui...doar mami nu ma lasa sa mananc seara..dar numai atat..dimineata mereu ma intreaba daca vreau aia sau cealalata stiind ft bine ce dieta tin si ce restrictii am deocamdata

sper ca nu m-am lungit prea mult ...pupici si tie ..
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...gin-12557.html

Cand iti doresti ceva ce niciodata n-ai avut, trebuie sa faci ceva ce niciodata nu ai facut.