View Single Post
  #1001 (permalink)  
Vechi 16 sep 2011, 18:56:42
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Buna fetelor!V-ati mai procopsit cu un membru.Primiti cu incarcatura?
Sa ma prezint .Sunt laurra membra de 11 luni in comunitate din decembrie am inceput Monty si nu am slabit decat in primele 3 luni 10 kg.Din martie si pana acum o saptamana m-am mentinut la 75.5 si acum sunt la 77 dupa ce am incercat si o dieta raw vegana de vreo cateva zile mancand mai multe fructe ,m-am ales cu niste kg in plus.Intamplarea a facut sa citesc in gasca si mi s-a parut ca aveti dreptate in ceea ce priveste fructele.
ce am inteles eu pana acum:
-o masa sa nu depaseasca IG10
-daca e pana in 4 se mai poate manca de 6 dar dupa 1 ora
totusi am vazut niste astericsi la lapte si branzeturi in lista cu alimente ce reprezinta?
va prezint meniul de azi si sa ma corectati
Md;130 g mar
dupa 1/2 ora 200 ml lapte integral si o cafea 200ml +3 gr fructoza(aici stiu ca am depasit dar cafeaua e singura placere dulcedupa 3 ore gustarea
Gustare:20 gr mieji de seminte crude
dupa o ora pranzul
Pranz300 gr varza dulce fiarta si un peste macrou
dupa o ora 200 gr struguri
g2 dupa 3 ore 300ml iaurt cu 15 gr mieji seminte
cina dupa 2 ore cu varza de la pranz si oua fierte
e bine?
Laura, asterixul ala de la lactate inseamna ca ele, desi au IG mic (in jur de 30 daca nu ma insel), au incarcatura glicemica mare. Zerul e cel care le ridica incarcatura glicemica.
Trebuiesc mancate mai rarut si in cantitati micute. Acum cat, nu stiu, te vor ajuta fetele.

Mie imi pare in regula meniul tau pe ziua de azi, dar mai bine te corecteaza Andreea ca ea deja stie f. bine cum sta treaba. Eu stiu in mare!

Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat