View Single Post
  #1004 (permalink)  
Vechi 24 mai 2012, 10:59:20
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Ziua buna dragi prietene sufletului meu!!!

Va multumesc mult pentru cuvintele frumoase! Nici nu stiti cat de mult insemnati fiecare dintre voi ptr mine!!!

Fara voi nu as fi reusit, stiu ca ma repet dar am sa o spun de fiecare data! Pentru ca e purul adevar!

Hai gata cu laudele, ca vi se urca la cap )

Ieri am aflat ca se planifica un drum la mare, la sf lui Iulie si mi-am facut asa un plan de bataie ca pana atunci sa ajung la 55 de kg si sa am un abdomen lucrat si copase ferme.. Fara aripioare, fara burtica!!
Partea cu kg nu e greu, dar cea cu tonifierea e mai problematica, pentru ca trebuie sa ma tin de treaba serios..
Am decis sa fac 3 zile de sport pe saptamana, una cardio si restul forta. Ma-m gandit sa merg pe HIIT-uri sau Tae Bo cardio, iar la partea cu forta, Tae Bo Advanced si BootCamp.. Aveti cumva si alte exercitii, programe ptr mine?
Ca si nr de calorii am sa bag 1200 si in zilele de sport 1400.
Ce ziceti de planul asta?

Aaa, acum ma duc sa pun niste poze mai recente, alea unde sunt imbracata in negru sunt de azi dimineata de la 8 jumate deci scuzati ochii incercanati

Ieri din pacate am mancat putin, nu am ajuns la 1000 de calorii, ptr ca am fost pe drumuri seara si am ajuns tarziu acasa. Cum sa mai mananc eu la ora 9 seara? Am ciugulit pe la 5 jumate niste cas de oi, cu pastrama de porc si la gustare niste capsuni...

Azi am ficatei de pui cu ceapa la tigaie si un castravete super gigant
Diseara nush inca, nu prea am chef de gatit, sper s-o pun de-un bors moldovenesc cu loboda si cartofi, dres cu smantana ca tare mi-e pofta!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]