View Single Post
  #101 (permalink)  
Vechi 11 apr 2010, 20:40:58
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal~LicuriciColorat~

Citat:
Anterior postat de madutza Vezi mesajul
Stii ce am invatat eu dupa ce am tinut toate dietele posibile si imposibile? Ca nu trebuie sa o ti pe niciuna...trebuie sa le citesti pe toate...si sa iei ce e bine si ce nu e bine pentru tine de la fiecare ...nu poti sa ti sb faza 1 daca tu esti moarta dupa fructe pentru ca ai renunta destul de usor ...trebuie sa renunti doar la ce interzic toate dietele...si stim noi mai bine la ce ...
Eu zic sa te pui pe facut Dieta Licurici si atunci cu siguranta vei slabi frumos si fara frustrari

Dieta Madutza suna in felul urmator:
Da: lactate, carne slaba,peste, legume, fructe (1 pe zi), batoane proteice (maxim 1 pe zi) si micul meu rasfat..iaurtul activia 0,8 % cu fructe ..chiar daca contine zahar
Nu: carne si lactate grase ,dulciuri, fainoase,paine si daca se intampla sa trisez cu ele nu mai mananc decat legume pana ziua urmatoare

Ti puuup

uff merci daca ar fii cum zici tu ar fi asa bine,daca cumva ai citit la inceputul jurnalului am zis,din cls a 9 mananc numa salata cu piep pui la gratar,mancare sanatoasa,iaurt slab in grasimi,fructe si legume si n-am reusit sa slabesc asa,indiferent cum mi-as organiza mesele no sa reusesc,am incercat de sute de ori in 3 ani si de fiecare data nici un kg minus,doar mentinere,am reusit sa slabesc cu dieta nicoletei luciu(am modificat una alta la ea,desi na fost o alegere prea grozava am slabit 5 kg intr-o luna si un pic si m-am mentinut cu tot cu mesele de craciun,zile onomastice,zile in care mama manca multe dulcuri si eu cu ea dar cantitati reduse).Cred ca am devenit speriata si paranoica,singura sansa pt mine in momentul asta e o dieta pe care so tin o luna,apoi mentinere,apoi iara dieta pt a slabii,apoi mentinere.(vreu sa slabesc 7 kg in 2-3 luni,deci nu ma grabesc,dar intradevar imi trebuie vointa pe care am avut-o in septembrie,desi eu un pic mai greu mai ales ca tentatile sunt peste tot,mama e disperata dupa cioco si pufuleti ca si mine de altfel si tata dupa papa bun si super caloric,desi nu mancam nici inainte mancarea lui super calorica macar gustam cand chiar imi era pofta).Sper ca nu te-am plictisit
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828