View Single Post
  #101 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 22:20:25
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Unhappy Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de AndreeaOana Vezi mesajul
Pai...
Ca sa vezi...de ce nu mi-am mai facut aparitia si de ce nu mi-am bagat codita peste tot eu saptamana asta...pt ca am calcat stramb.Nu dati cu rosii, va rog.Eu am calcat stramb bine..adica am inceput-o de luni...si am tot tinut-o asa intr-o veselie...
Si nici nu stiu de ce...adica aveam lucrurile subcontrol...nici macar nu imi era pofta.Dar a facut mama gogosi si m-am balacit in goosi pana le-am terminat...si apoi zilele astea au continuat in aeiasi nota...
Nu ma simt vinovata, dar nici bine nu imi e...
O sa o reiau eu zilel astea...:
Si eu am calcat stramb am inceput de vineri ..pe motiv de stres(teeza ,oboseala..aba ma mai tineam pe picioare..bla bla..) ..sii apoi ,i nweekend ,am fost la bunici ..si am tinut-o in nota in care ai tinut-o si tu
Eu ma simt foarte prost pentru chestia asta..si imi vinee sa imi bag degetele in gat,sau dau tot afaraa...dar cred ca si mai mult rau imi fac asa ca..
Ma reapuc de maine
Din nou
De data asta nu o sa mai tin atat de strict...cred ca din cauza asta eram atat de slabita,si am cedat,...mai bine mai incet si mai sigur
M-am indopat weekend-ul asta..nu numai caa nu am mai respectat dieta..dar am papat foarte multe dulciuri..si cred ca am mancat mai multe calorii decat mancam inainte de dieta! imi pare aatat de rau ...
De maine..o luam de la capat
Si cel mai rau imi pare..ca parca fac asta de o viata intreaga...si ma invaart in cercuri .
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]