View Single Post
  #101 (permalink)  
Vechi 25 mai 2010, 05:55:45
aussie_girl's Avatar
aussie_girl aussie_girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Va multumesc fetelor. Sunteti scumpici toate!!

medeeams, jolye79..va multumesc dragele mele..dar sincer ma asteptam la mai mult..dar ma rog, am facut greseli.

sand, daaa...faleza de la stanley park! Ai fost ?? asa'i ca e frumos??

Azi, am sa recapitulez ce am papat!!


May 24, 2010

9:00 - suc natural facut in casa din portocale

10:00 - orez salbatic (fiert 5 minute) si apoi lasat in apa + 1 cana de skim milk(fara lactoza) + scortisoara
12:00 - 1 patratel cioco 85% + 2 lguri seminte floarea soarelui
15:00 - 2 ardei grasi umpluti + 1 dovlecel + iaurt 0%; un castron de ciorbita
19:00 - capsuni + 1 ceai..aici am adaugat 2 linguri de frisca..uffff!! (scria ca sunt 25 calorii pe 3 linguri..si nu a avut zahar)..am pus doua picaturi de sirop agave!!

In rest, miscare: 30 de minute power walk; 1 ora jumate de gradinarit; 20 de minute seara de mers pe jos (da rnu power!!..ci asa..de o manuta cu sotul si cu cealata tragandu-mi catelusul dupa mine..am un yorkie!), si 110 abdomene!!

ahh si am mai citit undeva despre niste exercitii pe care le face Jen Aniston de are picioare asa superbe...si ma pusei si eu de o saptamana sa la fac, si anume:

1. picioarele usor departate, mainile ridicate in sus, spatele drept (cat puteti de drept) si va lasati in jos, dar in asa fel incat denunchii sa nu depaseasca varfurile picioarelor. Se recomanda cate doua reprize a cate 8 miscari.

2. picioarele departate mai mult, cu varfurile unul spre drepata altul spre stanga..asa intr-un fel de linie dreapta. Mainile in pozitie yoga in dreptul pieptului. La fel..va lasati in jos in asa fem incat genunchii s a nu depaseasca vafurile picioarelor. Tot doua reprize a cate 8.

eu saptamana trecuta cand am inceput..am facut o febra musculara grozava sus la pulpite!!!..CA ACOLO E PROBLEMA MEA..PULPELEEEE..ASA PANA LA GENUNCHI!! (ca am ajuns sa zic ca vreau sa slabesc la genunchi!!!!




aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].