View Single Post
  #101 (permalink)  
Vechi 24 feb 2010, 14:28:10
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!

Citat:
Anterior postat de kiki26 Vezi mesajul
multumesc ,Ianna!
am intrebat-o pe dr pediatru la care am (am fost la alta, ma gandeam ca e mai buna) care poate fi cauza pentru care Andreea vomita si am primit u raspuns nou: de la polipi
acum mai nou are polipi si trebuie operata....... nu mai am incredere in nici un medic de la mine din oras
ori sunt eu prea exigenta, ori sunt toti "dusi"
tu... nu vreau sa ma bag peste doctori... dar mi se pare absolut abdurd diagnosticul... plus eu am sinuzita.... depistata cand aveam 7 anisori... dupa ce m-au operat de amigdale...lasandu-mi un ciot in partea dreapta ca m-au operat pe viu...avand eu o sensibilitate la anestezice si nu merg toate....si deh a fost grea operatia(... si imi aduc aminte tot chiar de aveam doar 7 ani neimpliniti..groaznic..anyway dupa asta eu am continuat sa fiu bolnava si au ajuns la concluzia ca polipii sunt de vina ...si au vrut sa ma opereze iar...mama a refuzat categoric... in schimb am mers la mare si am facut aerosoli la sanatoriu din Eforie Nord... ani de zile...cred ca pana la vreo 16-17 ani ...pplus plimbari pe faleza seara ...mai ales pe diguri...dupa "tratamentul" asta umpleam batiste barbatesti de "microbi"....

parerea mea sa mergi intr-un oras mai mare ....si poate chiar la un spital privat... fetele iti pot recomanda cateva spitale/clinici private bune... suni intai si vezi cat e consultul si analizele (ca probabil si normal asa ar fi sa le ceara) si du-te ...in fct de ce raspuns dau si respectivii vezi ce demersuri mai faci...

as suna-o si pe mama sa o intreb daca la Buc sunt ceva clinici particulare bune...dar nu stu daca bucuresti e optiunea ta ...
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de ianna; 24 feb 2010 at 14:30:24.