View Single Post
  #1010 (permalink)  
Vechi 17 feb 2012, 09:21:25
angela av's Avatar
angela av angela av este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Aly nu e greu sa faci ciocolata de casa...diseara daca am timp iti spun cantitatea de apa...pui apa intr-o cratita pe aragaz cu 400gr.zahar si 2 plicuri zahar vanilat,eu prefer zaharul in locul esentelor...se mesteca din cand in cand,dupa ce face clabuci il lasi sa mai fiarba 2 minute ...intre timp cantaresti sa ai pregatita cacaoo 50 gr. eu pun din cea inchisa la culoare....dupa cele 2 minute de fiert apa cu zaharul pui un pachet de margarina,eu prefer Rama deoarece are gustul mai bun si Delma e buna sau Bunica...mesteci bine pana s-a topit si mai lasi putin sa fiarba...in cantar langa cele 50 gr.cacaoo pui si 300 gr.lapte praf,il amesteci si torni peste compozitia din cratita,se amesteca bine bine,daca si opresti focul ,eu dupa ce a inceput sa fiarba apa cu zaharul dau flacara aragazului la minim....trebuie sa ai o tava pregatita si tapetata cu hartie de copt...torni compozitia in tava,nivelezi si dai la rece...trebuie sa te misti repede sa nu se intareasca compozitia...daca vrei poti pune alune,nuci migdale ce preferi in compozitie ...cand e tare scot hartia de copt din tava inpreuna cu ciocolata o pun pe un fund de lemn si o portionez..in felul acesta scapa si tava nezgariata...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund