View Single Post
  #1012 (permalink)  
Vechi 19 sep 2011, 10:11:20
laurra's Avatar
laurra laurra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


Foarte bine Laurici!
Si eu vad ca dau jos constant desi pap paste si nu sunt 100% Monti. Dar e adevarat ca m-am tinut in acele 1600 de calorii asa cum a spus tipa de la spital.
Oricum, dupa ce slabesc vreau sa cresc caloriile si sa ma axez in principal pe legume, leguminoase, rar zahar si alte chestii aiurea. Bun, si sport.

Ieri spre ex am mancat o prajiturica. Si eram cat pe ce sa o dau in binge spre seara (de nervi ca nu m-am abtinut), dar dupa mi-am revenit, am calculat meniul, am vazut ca mai e loc de ceva, si am papat compot de mere fara zahar. Si azi sunt ok, sunt fericita ca am trecut peste hopul de ieri.

Si m-am luat si de sotul meu pt ca vine acasa cu pizza si praji si ma si intreaba daca vreau o bucatica. NU, nu vreau o bucatica, vreau o felie intreaga de pizza!

Da, cam asta a fost. Si am papat prajiturica aia, decat sa ma infig in pizza care mai are si multa sare pe deasupra.
deci pana la urma tot hipocalorica e baza in cazul in care nu mai merge cu Monty
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat