View Single Post
  #10181 (permalink)  
Vechi 29 oct 2014, 19:20:34
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
aaaa,am inteles!
Esti o norocoasa ca iti plac ceaiurile,

Si eu sunt un pic dependent de cafea, dar eu consider ca face bine.
Interesanta chestia cu hormonal, chiar o sa caut informatii.

Pupici!
Buna Polux,

Ieri m-a invitat o prietena la cafea, la ora 3 dupa-amiaza, nu am rezistat si am baut cafea. Mi-am facut un tabel pe care il am pe frigider, acolo am si abaterile, deci am pus un 1, sper ca azi sa fie 0 abateri.
Ma tin de plan, ieri mi-am mai completat alimente prin frigider, o sa pun la salata de la pranz niste fasole neagra si Kale. Plus, am gasit bacon de vita, fara zahar si cu 70 de calorii, deci o sa-mi adaug in salata si bancon.
Nu intentionez sa scriu zilnic meniurile pentru ca astfel o sa ma gandesc prea mult la mancare, vreau sa devina totul natural.
Mi-am calculat un meniu aproximativ sa vad cate calorii are, si am observat ca sunt cam putine, asa ca mai adaug alimente ici-colo sa-mi acopar necesarul zilnic.
M-am hotarat pe seara, pentru ca am ales sa mananc doar legume, sa beau un suc de legume, am gasit aici ceva foarte bun, fara zahar si plin de legume.Eu oricum sunt impatimita sucului de rosii, as bea non-stop.
Vin saptamanal cu rezultatele.

Pupici:*
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]