View Single Post
  #102 (permalink)  
Vechi 11 apr 2010, 23:20:05
sebutza's Avatar
sebutza sebutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Date: 176cm, 65kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Haideti sa slabim impreuna

Citat:
Anterior postat de Vivianna Vezi mesajul
Pai am de gand sa fac si sport, de azi am inceput din nou exercitiile de aerobic si sper sa reusesc sa ies la jogging macar de 2-3 ori pe saptamana.Ca dieta imi numar caloriile de can ma stiu si nu cred k o sa renunt la asta pentru ca ma ajuta foarte mult sa imi rasfoiesc carnetelul si sa vad unde am gresit si cat mai am de recuperat (de la excese).Pe langa numarat incerc sa mananc cat mai multe legume crude si sa beau muuult ceai verde.De azi am renuntat si al dulciuri datorita voua, sper doar sa nu dezamagesc
sper sa reusesti!.!

eu as vrea sa imi recapat conditia fizica...dar asta cred ca imi va lua muuuult timp!.!

hai sa iti spun un secret!.!eu beau ceai de lamaie cand imi e pofta de ceva dulce!.!adica ceai de lamaie indulcit cu indulcitor...

poate va functiona si la tine incearca!si mie mi-era greu fara dulciuri dar m-am obisnuit ca de o saptamana nu am mai mancat!azi am incercat sa beau cola si mi s-a facut rau!!!

asta e bine ca inseamna ca o sa urasc cola...

Slabire Usoara si muult sport ca asta e cel mai important!
sebutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1712 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1195 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]