View Single Post
  #102 (permalink)  
Vechi 27 feb 2012, 15:44:07
bst's Avatar
bst bst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta personalizata
Date: 175cm, 106kg
Mesaje: 457
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Mai, adevarul e ca sunt atat de ametita ca nici nu stiu ce sa fac. Poate nu le reduc in fiecare zi si fac asa cum zicea slabuta cu calculatorul de ciclicizare.
No, astazi oricum le reduc un picut. Si ma mai uit pe calculatorul asta sa vad care sunt pasii.
Oricum, nu am de gand sa reduc drastic. S-asa mi-e teama ca daca reduc se obisnuieste metabolismul cu noua "tratatie" si se incapataneaza sa dea jos.
In concluzie cred ca incerc doar sa variez un pic. O zi mai scazut, o zi ca si saptamana trecuta si tot asa. Vedem ce iese. Sau poate ma razgandesc pe parcurs. Mai citesc si eu pe aici si ma informez ce ar fi de facut. Deci vezi ce instabila is?
Hmmm, eu cred ca e ok cu ciclizarea..merita incercat. Si daca nu merge asta sa reduci caloriile saptamana viitoare. Eu cred ca o sa incerc treaba cu ciclizarea saptamana viitoare..ca parca n-as vrea sa mananc tot 1300 de acum incolo. Experimentam, poate avem noroc si iese bine treaba

Acu am aruncat o privire la meniurile tale? Sport nu faci, sau nu il treci la meniu?
bst, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2509 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1992 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]