View Single Post
  #1021 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 10:39:02
Purple flower's Avatar
Purple flower Purple flower este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Buna dimineata Monti girls
Ieri nu am mai apucat sa va scriu deoarece a fost o zi foarte frumoasa si insorita, ne-am plimbat mult , a trebuie sa mergem si la shopping, ne-am intlanit cu niste prieteni...insa am citit din urma ...
Dupa cum va spuneam , astazi de dimineata a fost ziua mea de cantar....Se pare ca in cele 2 saptamani de diversificare tinute am mai pierdut 500 grame....
Mda, nu este un rezultat foarte bun, dar pentru mine este ok ....
Totusi, acest rezultat ma face sa ma gandesc la urmatorul lucru ....Daca nu tineam varianta dr Man ci direct faza 1 Monti (sau diversificarea la noi) as fi pierdut 1 kg/luna?
Mi se pare foarte putin si cred ca as fi renuntat foarte repede ....
Nu imi explic sincer , poate am dat asa de putin jos pentru ca la noi diversificarea e ulterioara saptamanilor de slabire cand mancam mai hipo si nu avem voie deloc orez basmati, paste, cioco 80%, gem, lapte, si alte chestii pe care le-am mancat eu saptamanile astea de diversificare.
Oricum, dupa 2 luni in cap de dieta, am dat jos rotunjoara cifra de 5 kg in total.
Este prima data cand nu m-am infometat, prima data cand nu am renuntat la dieta din cauza dulciurilor, prima data cand nu am avut abateri . Ma bucur ca cele 5 kg nu sunt 3 kg apa si 2 kg grasime..... si ca toate hainele din vara imi sunt largi , ceea ce inseamna ca din masa grasa am dat cel mai mult jos...
Asadar, m-am hotarit ca ultima luna de Monti faza I sa o continui pe modelul de pana acuma, 14 zile slabire + 14 zile diversificare.
Astfel, azi incepe noul ciclu de slabire, sa nu va mirati de micul dejun ca va fi mai sarac ca de obicei.

Meniul de azi, ziua 57:
09:00 1 mar
09:30 o felie paine SM
13:00 300 g piept de pui la gratar + salata (salata verde, rosii, oregano, 1 lg ulei masline)
18:00 salata de ton (castraveti, rosii, oregano, 100 g masline negre, o cutie ton)


Va doresc o duminica frumoasa fetelor !
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Purple flower; 31 oct 2010 at 10:41:11.