View Single Post
  #1027 (permalink)  
Vechi 19 sep 2011, 22:37:56
laurra's Avatar
laurra laurra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica

Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Multumesc Apropos de buchetel...e departe de a fi un buchet fancy sau opulent...dar asa mi-a venit mie sa ii zic aleia sa il faca...si cum s-ar zice...Less is more
Asaaaa...intrebasei tu ceva de asterix....Ori sunt eu obosita...ori chiar nu mai stiu care e faza cu asterixu Cred...dar nu mai stiu bine daca asta era faza- desi au indice mic- sub 35...de preferinta sa fie consumate mai rar si in cantitati moderate...avand nr. de lipide egal cu cele de glucide- deci sunt alimente periculoase care contin exact combinatia de care sa ne ferim. Asta o data...si alta chestie ar fi ca cele degresate cu 0% grasime pot fi combinate la mesele glucidice iar cele grase- branzeturi grase smantana...la cele lipidice. De evitat laptele integral si iaurtul integral..sau ma rog, consimat cu moderatie. Partea asta tine mai mult de Montignac. Insa...incarcatura glicemica este mica...la 100 ml/g ..in jur de 1. Deci...eu zic sa nu iti bati capul cu lactatele
Mersi husky!Am inteles cu iaurtul si branza dar cascavalul?Ca mi-am cumparat o bucata Mareeee!
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat