Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #1029 (permalink)  
Vechi 25 apr 2010, 14:32:19
lovemyself's Avatar
lovemyself lovemyself este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.078
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de Sibel H Vezi mesajul
..... Si tu,esti ca mine...daca nu bag un ochi pe forum...nu am simnt bine...dar nici fara voi nu m-as simti bine...Alexandra ,am o intrebare ce grupa sanguina ai?...eu 0si la grupa zero sant din natura lor carnivori....eu devenind vegetariana am acumulat 10kg.si m-am ales cu alergii grave..la care medici nu le dadeau de capat...de cand am inceput dieta nu mai sant nici racita nici alergi nu ami am...si inainte de a deveni vegetariana..copie la indigo...Dieta Atkins imi era alimentatia si regimul de viata..fara sa stiu nimic de aceasta dieta...eu,din cauza celor din jur m-am apucat sa devin vegetariana..ma criticau ca sant prea slaba,si ca nu mananc normal...etc...etc...si am zis, hai sa le fac pe plac..asa ca am cazut foarte bolnava..si nimeni numi gasea leac..luam cu pumnul medicamente..ba de alergi,ba de raceala care nu ami trecea si uite asa..de cateva zile nu ami am absolut nimic...
A2..tatal meu are 0..cred ca de la el mi se trage
Nici nu concep viata asta fara proteina de calitate
Si proteina gasita in carne e indispensabila pentru noi oamenii..si in alte alimente pur si simplu nu o gasesti.
F bine ai facut Sibel ca ai revenit la vechea alimetatie..
Stii ma gandeam,cred ca nu ar strica sa avem o zi pe saptamana eventual in care sa consumam exclusiv fructe..mai ales ca e sezonul si pe la sfarsitul lui iunie zic eu ca o sa ne permitem sa o facem si pe asta
Ce zici?

Acum fug sa ma intalnesc cu o veche amica..
Mai pe seara fetelor
__________________
Nemancat noaptea II -Alexandra-
lovemyself, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat