View Single Post
  #103 (permalink)  
Vechi 04 dec 2012, 09:55:35
anaralu29's Avatar
anaralu29 anaralu29 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Cum te poti abtine de la dulciuri?

Citat:
Anterior postat de eliza david Vezi mesajul

Hei ana! Ce mai faci?
Ca sa te abtii de la dulce tre sa iti obisnuiesti organismul sa nu ti-l mai ceara. Si nu o sa il mai ceara cand o sa se obisnuiasca el ca nu are nevoie. Incearca sa bei un suc fara zahar spre exemplu, iti va mai taia din pofta de dulce. Daca vrei cioco, mananca cu 85% cacao. In nici un caz nu vei putea manca 50g pt ca ti se face rau si oricum, ciocolata neagra taie si ea pofta de dulce. Mai poti incerca dulciuri dietetice. Spre exemplu un iaurt cu esenta de rom, vanilie etc si indulcitor. Sau o placintica Dukan cu tarate si branza dietetica.
Ce voiam sa subliniez de fapt, e faptul ca nu trebuie neaparat sa renuntam la ducluri, ci sa le alegem corect si sa mancam cantitatea potrivita. N-o sa te ingrase 3 patratele de cioco in fiecare zi, dar 50g in fiecare zi cu siguranta
Merci frumos Eliza...
Esti o scumpa!
Din pacate si ieri am mancat aceeasi ciocolata...
Azi am vazut mesajul tau..
Imi pare rau ca n ai reusit sa mai intri la subiectul in care sunt abonata si eu......la peste 30 de ani...
Te pup!!!PS..merci muult!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat