Subiect: Jurnal stefy2009
View Single Post
  #103 (permalink)  
Vechi 03 apr 2013, 11:55:49
ieucumine's Avatar
ieucumine ieucumine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mar 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Dieta: mancat sanatos! fara mancat compulsiv
Date: 173cm, 61kg
Mesaje: 635
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 97 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Citat:
Anterior postat de stefy2009 Vezi mesajul
Neata O noua ziDe data aceasta afara este urat si ploua . De la aceasta vreme as dormi intruna
Aseara am avut niste dicutii cu ai mei . Ei nu sunt de acord cu meniul meu . Ca de ce nu mananc ceva dulce ? Ca de ce nu mananc seara cartofi cu carne si tot felul de d-astea
Pe de-o parte ii inteleg si pe ei . Le este frica ca devin prea preocupata de ce mananc , in loc sa ma concentrez pe ce conteaza mai mult ( scoala , viata sociala si altele) . Mereu imi spun ca nu sunt grasa , ca asa este conformatia mea si ca orice as face nu o sa fiu o slabanoaga niciodataIntr-un fel ma ranesc cu cuvintele astea.Aseara era cat pe ce sa ma convinga sa mananc niste placinta cu mere , dar am rezistatM-am spalat pe dinti si dupa aceea nu am mai avut pofta
Acum ma duc sa iau micul dejun : lapte cu musli +seminte de in ( o sa mai adaug eu cateva stafide , ca acele musli nu prea mai au fructe uscate)
O zi frumoasa


Si eu am fost in concediu la niste prietenisi am facut paste. Eu mi-am luat integrale. Bineinteles ca au zis ca astea sunt fite si ca nu e nicio diferenta intre ele. Pai si atunci de ce nu mananci din astea?
Inteleg ce zici, stiu cum e ca cei din jur sa nu fie de acord cu meniurile tale sau sa comenteze. E si putin frustrant. Felicitari ca ai rezistat placintei
__________________
Jurnal





I'm not fat! I'm just big-boned!
She turned her can'ts into cans and her dreams into plans.
ieucumine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2127 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1610 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1611 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]