View Single Post
  #103 (permalink)  
Vechi 27 feb 2012, 16:03:53
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"

Citat:
Anterior postat de bst Vezi mesajul
Hmmm, eu cred ca e ok cu ciclizarea..merita incercat. Si daca nu merge asta sa reduci caloriile saptamana viitoare. Eu cred ca o sa incerc treaba cu ciclizarea saptamana viitoare..ca parca n-as vrea sa mananc tot 1300 de acum incolo. Experimentam, poate avem noroc si iese bine treaba

Acu am aruncat o privire la meniurile tale? Sport nu faci, sau nu il treci la meniu?
Da, cred ca asta cu ciclicizarea o sa o aplic.
Sport nu fac Deocamdata nici nu prea ma atrage si apoi, din ce am citit in cartea lui Bilic ea mi-a si dat apa la moara ca sa zic asa si numai bine ca mi-am gasit scuze.
Din ce imi amintesc eu ea zicea ceva de genu ca daca nu obisnuiam inainte sa facem sa nu ne apucam de la inceput, unu pentru ca ne obisnuim corpul in ritmul asta si ca intr-un fel ne "condamnam" toata viata la sport (iti dai seama ce condamnare ) si doi pentru ca atunci cand faci sport ti se dezvolta masa musculara care o sa atarne mai greu la cantar si o sa ne demoralizam.
Asa ca nu renunt de tot la el dar il las pentru mai tarziu cand ori o sa ajung la platou ca sa mobilizez putin lucrurile ori cand sunt la mentinere ca sa pot sa cresc numarul de calorii pe seama sportului. Da, na, nu incurajez pe nimeni sa imi urmeze exemplu, din contra daca iti place sportul fa sport ca e super sanatos.
__________________
De vorba cu Mr. J