View Single Post
  #1033 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 12:08:25
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Eu inaite de a face primul copil,. de la 53 nu urcam ,mai scadeam un kg sau 2 le puneam la loc pana la 53 dar niciodata peste.Cand am ramas insarcinata cu fetita aveam 20 de ani si m-am ingrasat 33 de kg mancam non-stop,caci altfel cadeam din picioare si dupa ce am nascut a inceput cosmarul cu kg.am slabit foarte greu in 5-6 ani ,am tinut hipocalorica si m-a ajutat foarte mult.Acum la baietel am luat in greutate 24 de kg ,dupa ce am nascut am scazut in 2 saptamani de la 84 la 70 si dupa fara sa fac nimic am ajuns la 66,dar de la 66 nu am mai vrut sa plece sub nici o forma,asa ca am inceput prin iulie si am ajuns la 62 in 2 saptamani si dupa inca 2 saptamanila 59 si vreo luna am lasat totul balta si nu mai scadeam deloc ,dar nici nu am pus pe mine asa ca trebuie sa dau toata grasimea de pe mine jos ,am de munca nu gluma vreau sa ajung la 53 sau poate la 50,dar pana la sarbatori trebuie sa plece
Deci tu intr-o luna ,ai slabit 7 kg.? Super.,eu as vrea la 52 sa ajung ,dar nu mai sper in minuni ,m-as bucura si la 54 cum am si afisat.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]